List motywacyjny

Kategoria: Szukanie pracy | Tagi: , , ,

List motywacyjny Jednym ze sposobów przybliżenia swojej kandydatury pracodawcy jest list motywacyjny. Mało kto wie, że jest on równie ważny jak CV. Zadaniem listu motywacyjnego jest przede wszystkim zachwalenie i podkreślenie naszych zalet. List motywacyjny kieruje się kilkoma zasadami, których powinniśmy przestrzegać. Po pierwsze w tej formie przekazu informujemy pracodawcę o obszarze który nas interesuje, czyli na jakim stanowisku dokładnie chcielibyśmy pracować. W tej części próbujemy przekazać, że stanowisko to jest dla nas bardzo ważne i posiadamy wszelkie predyspozycje aby je dostać. W liście motywacyjnym bardzo dobrze jest zawrzeć informacje o firmie do której składamy aplikację w ten sposób pracodawca ma pewność, przekonanie, że interesujemy się rynkiem i jesteśmy na nim aktywni. Każdy list powinien zawierać określone treści, niektóre pokrywają się z CV, mianowicie imię, nazwisko, adres. W liście motywacyjnym nie zapominamy o stosowaniu wszelkich form grzecznościowych tj. „z poważaniem” czy „Szanowna Pani”. List motywacyjny jak sama nazwa wskazuje określa nasze motywy, dla których chcemy podjąć pracę na określonym stanowisku. Jego napisanie nie jest trudne, ale trzeba pamiętać aby trzymać się zasady mniej znaczy więcej, nie powinniśmy przesadzać z długością listu motywacyjnego, standardowo powinien mieścić się na jednej lub dwóch stronach. Ważne też aby był on czytelny i przejrzysty. Nie można w nim stosować ozdobników, mieszać wielość czcionki czy też zlewać cały tekst w jedną całość. Jak w każdym dokumencie, również i w tym nie dopuszczalne są błędy stylistyczne, oraz ortograficzne, takie zaniedbanie z naszej strony może zostać odebrane za lekceważenie danego pracodawcy. List motywacyjny jest zwięzłym tekstem, który wymaga pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej. Potencjalna firma lub osoba prywatna, chcą wiedzieć dlaczego jesteśmy zainteresowani ich ofertą, w ten sposób nabierają pewności, że będziemy pracować dobrze i wydajnie. Zanim przystąpimy do napisania listu motywacyjnego musimy zapoznać się przede wszystkim z jego konstrukcją, aby wywrzeć na pracodawcy jak najlepsze wrażenie.

Wysyłanie dokumentów

Kategoria: Szukanie pracy | Tagi: , , ,

Swoje cv oraz list motywacyjny, również wysyłamy drogą elektroniczną, co za tym idzie szybko i tanio kontaktujemy się z potencjalnym pracodawcą. Internet daje nam wiele manewrów, ponieważ jesteśmy w stanie w krótkim czasie zapoznać się z wieloma ofertami pracy. Elektronika stwarza nam ogromne możliwości często jednak pracodawca wymaga kontaktu osobistego, aby zweryfikować dane o określonej osobie. Jeśli jesteśmy pewnymi siebie i lepiej wypadamy w rozmowie, powinniśmy szukać pracy osobiście czyli wybrać się z dokumentami do potencjalnego pracodawcy i przedstawić mu swoją kandydaturę. Bez względu jaką drogę wybierzemy poszukując pracy powinniśmy na sam początek właściwie przygotować się do kontaktu z pracodawcą. Podstawową kwestią, kiedy szukamy zajęcia dla siebie jest CV, w którym zawarte jest wiele cennych informacji. Aby dokument ten wywarł właściwe wrażenie, nie może występować tutaj przerost formy nad treścią czyli CV musi być przede wszystkim przejrzyste i zrozumiałe. W dokumencie takim umieszczamy dane o sobie i przebiegu naszej kariery. Najważniejszym aspektem jest tutaj przekaz czyli pracodawca musi odnieść wrażenie, że to właśnie my znakomicie nadajemy się na dane stanowisko.

Kategorie

O nas

  • Po skończonej edukacji każdy pragnie spełnić się zawodowo i zacząć zarabiać na siebie, nie jest to jednak takie proste. Wielu młodych ludzi jest bezrobotnych i co ważne nie posiada żadnego doświadczenia zawodowego, aby go nabrać potrzeba wiele czasu i cierpliwości. Pracy szukamy zazwyczaj zgodnie z kierunkiem w którym się kształciliśmy, rzeczywistość pokazuje, że aby zarabiać trzeba być elastycznym i zaczynać od podstaw.

    Rynek pracy przeżywa obecnie kryzys, wielu ludzi pozostaje bez pracy i perspektyw, rozwiązaniem są giełdy pracy. Urząd pracy organizuje spotkania pracodawcy z potencjalnym pracownikiem. Po zapoznaniu się z CV osoba szukająca pracownika, może dokonać selekcji i zdecydować się na danego kandydata. Kolejnym dobrym sposobem na szukanie pracy jest Internet. Szukając pracy elektronicznie możemy bez konieczność wychodzenia z domu, znaleźć oferty dla siebie.